Dijital Radyoda Hem Müzik Hem Sohbet – Fatih Dirican | Radyo Kum Tanesi
Dijital Radyoda Hem Müzik Hem Sohbet – Fatih Dirican

Dijital Radyoda Hem Müzik Hem Sohbet – Fatih Dirican

Youtube 7/24 canlı yayın radyolarında sohbet kısmından diğer dinleyicilerle sohbet edebiliyorsunuz. Hem müzik dinleyip hem de arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebiliyorsunuz. Yeni arkadaşlar ile tanışıp harika bir ortam kurma imkanına sahipsiniz. Peki Youtube radyosu açmak kolay mı? Kimler yayın açabilir? Bu işi yapan çok az kişi var. Canlı yayında çalınan şarkılar telife takıldığı için kanallar riske atılmış oluyorlar. Birçok yerel radyocunun kanallarının banlandığını veya canlı yayın etkinliğinin engellendiğini biliyoruz. Lisans almak zor bir süreç.

Bu işi iyi bilen biri var aslında. Eskiden küçük çaplı yayın yapan Radyo Kum Tanesi vardı. Kardelen, Yağmur ve Fatih üç ortak beraber bakıyorlardı Youtube radyosuna. Ortaklar arasında anlaşmazlık oldu Yağmur ile Kardelen ayrıldı. Fatih, modaratörü Solmaz ile beraber devam ettiler radyoya. Bırakmadılar radyolarını. İkili yayın sağlayan kişinin rahatsız edici tavırlarından hoşlanmadıkları için kendileri araştırıp yayın açma kararı aldılar. Bu işi yapanlar 120₺ ila 300₺ arasında ücret talep ediyorlar. İkili minimum değerinin yarı fiyatından az miktara kazanç elde etmeden isteyenlere yayın açıyorlar. Şarkıları özenle seçiyorlar asla telife takılmıyor. Ayrıca Fatih Dirican adlı oluşturdukları Youtube kanalında sekiz farklı Radyo Kalbim yayını var. Orayı örnek gösterip radyo yayını açmak isteyenlere tarz sunuyorlar. Oluşturdukları Müzik Panel kanalında kurdukları yayınların hareketli ana ekranını paylaşıyorlar.

Solmaz aslında Türk değil Azerbaycanlı, sevdiği Fatih ile birlikte olup çıkar sağlamadan hoş sohbet olsun yaşadıkları olumsuz durumları diğer radyo sahipleri yaşamasın, kendi kanallarına yayıncılar karışmasın diyerek kurdukları sistem Youtube dünyasında ilgi topluyor.

Fatih Dirican siparişli ve botlu robot yayını Türkiye’ye ilk getiren ve tanıştıran kişi. Şimdi de onlarca dijital radyoya alt yapı sağlayan kişi oldu.

Kaynak: https://www.haberkriz.com/dijital-radyoda-hem-muzik-hem-sohbet-fatih-dirican/34314/


Yorumlar

Yorum Bırak

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekir.
Üyeliğiniz varsa Giriş Yap
Üyeliğiniz Yoksa Kayıt ol